Infliacija ir rinkodara, mažėjantis skaitmeninės reklamos efektyvumas ir kita 📉 #59
Tekstas pirmąkart paskelbtas 2022 m. birželio 30 d.
Sveiki,
šis Stratacada numeris bus vasariškai lengvas - trumpas, bet vis tiek labai informatyvus:) Taip pat, kaip ir liepos mėn. numeris, kuris pasirodys liepos 28 d.
Ką rinkodaristams daryti siaučiant infliacijai?
85% britų siaučiant infliacijai ruošiasi ieškoti pigesnių savo vartojamų prekių alternatyvų. Lietuvoje tyrimų nėra, bet esant aukštai infliacijai žmonės visur pradeda elgtis panašiai. Ką tokiu atveju daryti rinkodaros žmonėms?
Kai žmonės pradeda kritiškiau vertinti kokius prekės ženklus pasirinkti, kaip niekad svarbu tampa išlaikyti jau esamus klientus, todėl stiprios lojalumo programos taps labai vertingos.
Kaip visuomet, stiprus prekės ženklas irgi leis lengviau išgyventi kainų karus, nes tiesiog suteiks daugiau erdvės žaisti su pelno marža nei tie produktai, kurie konkuravo tik kaina.
Žmonės tokiu metu taip pat tikisi, kad prekės ženklai jiems padės sutaupyti. Tad verta grįžti prie rinkodaros pagrindų ir pradėti galvoti apie vertę, o ne tik apie kainą. Vis daugiau matysime komunikacijos, kur bus teigiama, kad daiktas tarnaus ilgiau ar dėvėsis lėčiau. Puikus metas sustiprinti tvarumo komunikaciją.
Skaitmeninės reklamos grąža mažėja
9 iš 10 rinkodaros žmonių sako, kad jie pastebi sumažėjusį skaitmeninių kanalų efektyvumą. Labiausiai sumažėjo reklamos efektyvumas socialiniuose tinkluose. Mažėjimas taip pat pastebimas e. pašto, SMS ir display reklamos kanaluose.
Kitas tyrimas skelbia, kad reklama socialiniuose tinkluose vis dar yra didžiausias skaitmeninis kanalas, bet jo augimas lėtėja.
Visa tai galima sieti su nuolat augančia privatumo plėtra, o taip pat didėjančia konkurencija. Per pandemiją daugybė verslų skaitmenizavosi, pradėjo aktyviau reklamuotis skaitmeniniuose kanaluose, kuriuos anksčiau naudojo rečiau. Tai lemia augančias reklamos kainas.
Vienas sparčiausiai populiarėjančių skaitmeninių kanalų yra influencerių reklama. Pavyzdžiui, „Spectrm“ tyrimas rodo, kad grožio influencerių CPM mediana 2021 m. buvo 77 USD, o 2022 m. pirmoje pusėje - jau 87 USD. Ir tai pastebima kitose influencerių temose.
Papildyta realybė vis labiau braunasi į e-komerciją
Praėjusių metų gruodžio mėn. savo LIMA DAY pranešime apie X-komerciją sakiau, kad papildyta realybė (AR) yra gerokai perspektyvesnė technologija nei virtuali realybė, nes ji bus greičiau panaudojama praktikoje ir tai mes jau pamatysime šiemet.
Štai „Apple“ pradeda diegti daugiau AR funkcionalumo, kurį galės išnaudoti programėlių kūrėjai. „Amazon“ savo aplikacijoje JAV paleido „Virtual Try on for Shoes“ - bus galima pasimatuoti, kaip batai atrodo ant kojų. „Walmart“ savo aplikacijoje įdiegė du funkcionalumus: pirmasis leis pažiūrėti, kaip geidžiami baldai atrodys namie, antrasis - padės apsipirkti fizinėje parduotuvėje.
Praėjusią savaitę Kanų liūtuose AR irgi buvo viena svarbiausių technologinių temų, o „Snap“ naujausias tyrimas sako, kad 70% vartotojų mano, kad AR - e-komercijos ateitis. Patvirtinama, kad AR pagerina konversijas, atmintį apie prekės ženklą ir t.t.
Tiktokizacija
Pasaulis nori daugiau trumpų ir kvailų (nebūtinai blogąja prasme) video klipų. „TikTok“ yra labiausiai įtraukianti video platforma pasaulyje ir dabar ruošiasi tai konvertuoti į pinigus.
Visa tai labai neramina „Facebook“, kuris aišku nori būti kuo panašesnis į „TikTok“. Jei didžiavotės, kad niekuomet nebuvot užsukę į „TikTok“, Facebook jums parodys, kas tai yra.
Privatumas - naujoji vertė
Po to, kai JAV Aukščiausiasis teismas panaikino teisę į abortą, pusė valstijų ruošiasi priimti drakoniškus įstatymus ir net persekioti moteris, jei įtariama, kad šios galėjo pasidaryti abortą. Kai kur gali gauti straipsnį už tai, kad padėjai moterį nuvežti į abortų kliniką.
Tose valstijose žmonės atidžiau pradėjo žiūrėti į privatumo įstatymus, o moterys raginamos masiškai trintis mėnesinių ciklų aplikacijas, mat šios gali tapti įrodymu teisme. Skaitmeninės reklamos kompanijos po šio sprendimo netgi gali pakeisti požiūrį, kaip naudojama informacija apie lokacijas.
Panašu, kad didėjant skaitmeninei reguliacijai, vartotojai vis labiau pradės kreipti dėmesį ir į savo privatumo apsaugą.
Trumpai
Podkastų reklamos pajamos augo 300%, „Spotify” sako, kad šis kanalas tuoj bus labai pelningas
Žmonės nenori prekės ženklų metavisatoje, o „Meta“ pristato metavisatos piniginę
Prenumeratos niekur nesitraukia: „Telegram” ir „Snap” planuoja mokamas premium versijas
Kaip dirbtinis intelektas padeda numatyti ir išvengti sporto traumų
Infliacija siaučia ne tik piniginėse, bet ir pareigybių pavadinimuose
Garso takelis
Ne paslaptis, kad „Netflix“ serialas „Stranger Things“ įkvėpė naujos gyvybės senam Kate Bush singlui „Running Up That Hill (A Deal With God). Įkvėpė taip, kad beveik keturiasdešimties metų senumo daina karaliauja topuose. O aš prisiminiau, kad vaikystėje turėjau Kate Bush kasetę ir drožiau visai kitą gabalą. Su juo jus ir palieku, o Kate Bush turi ir daugiau perlų.